Depresija Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kako se vi lijecite od depresije?

Čet Mar 06, 2008 1:34 am od majjamaca

Ja sam mlada,imam 21 godinu,fin posao,dugu vezu,drustvo,treniram,postavljam sebi ciljeve koje trudom ispunjavam,imam razloga da budem uvijek nasmijana i srecna ali nisam...Sad previse sam razdrazljiva,uvijek bih mogla zaplakat,nezadovoljna sam ne znam zasto,osjecam se prazno,neispunjeno isto ne znam razlog,puno se nerviram,sitnice me izbacuju iz takta pa potanem jako tuzna,bezvoljna,imam osjecaj …

Komentari: 4

kako pomoci kad osoba odbija pomoc

Čet Maj 08, 2008 6:11 pm od alex

Ukratko, moja devojka i ja smo u razlicitim gradovima. veza je odlicna, odlicno se slazemo. Brinem se za nju iz sledeceg razloga.
medjutim ona pritisnuta prethodnim teskim problemima, problemima vezanim za nesigurnost na poslu, za siru porodicu itd zatvorila se u sebe nece da razgovara o problemu koji je muci ne vidi resenje zna da je to lsoe medjutim misli da je jedini nacin da se vrati u …

Komentari: 1

Šta je anksioznost?

Sub Sep 01, 2007 6:45 pm od Shone

Anksioznost
Što je Anksioznost?

Ubraja se medu najcesce pshicke poremecaje. Oboljeli zive u napetom iscekivanju da ce se nesto strasno dogoditi. Crne slutnje i zebnja guse radost zivljenja. Ipak, djelotvorna pomoc postoji!


Tjeskoba

Tjeskoba i razliciti strahovi znak su anksioznih poremecaja. Strah i tjeskoba oduvijek su postojali i oni su vazan dio ljudskog postojanja. Normalni …

Komentari: 0

Šta je depresija?

Sub Sep 01, 2007 6:44 pm od Shone

Što je Depresija?

Depresija je bolest raspolozenja koja zahvaca i tijelo i misli.




Najlakse je upoznati depresiju kroz osnovne simptome:

Gotovo obvezni simptom je nedostatak zivotne radosti ili barem smanjenje uzivanja u mnogim aktivnostima u odnosu na period prije bolesti.
Osjecaj tuge ili zalosti koji nije uzrokovan nedavnim gubitkom. Bolesnik se nekada osjeca vise prazan …

Komentari: 0

Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Zadnje teme
» Natalie Maines Trained
Kako se osećate danas? EmptyČet Dec 19, 2013 1:34 pm od 

» Yuki Kajiura - Yuki Kajiura LIVE Vol.
Kako se osećate danas? EmptyČet Dec 19, 2013 11:31 am od 

» kako se vi lijecite od depresije?
Kako se osećate danas? EmptySre Mar 02, 2011 1:23 pm od Shorty Jecka

» Kako se osećate danas?
Kako se osećate danas? EmptyNed Jun 15, 2008 10:47 pm od Shone

» kako pomoci kad osoba odbija pomoc
Kako se osećate danas? EmptyNed Maj 11, 2008 1:01 am od Shone

» Šta Vam pomaže da se smirite?
Kako se osećate danas? EmptyPet Mar 28, 2008 1:43 am od Shone

» Anksioznost,Napadi panike,Depresija/kako se izboriti?
Kako se osećate danas? EmptyUto Jan 01, 2008 4:45 pm od Shone

» Kako izgleda jedan Vaš dan?
Kako se osećate danas? EmptySre Sep 05, 2007 1:38 pm od Shone

» Kako napreduje Vaše lečenje?
Kako se osećate danas? EmptySre Sep 05, 2007 1:33 pm od Shone


Kako se osećate danas?

2 posters

Ići dole

Kako se osećate danas? Empty Kako se osećate danas?

Počalji od Shone Sre Sep 05, 2007 1:30 pm

...
Shone
Shone
Admin
Admin

Broj poruka : 67
Godina : 41
Datum upisa : 01.09.2007

https://depresija.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Kako se osećate danas? Empty Re: Kako se osećate danas?

Počalji od Shone Sre Sep 05, 2007 1:39 pm

Ubija me ova promjena vremena Sad
Shone
Shone
Admin
Admin

Broj poruka : 67
Godina : 41
Datum upisa : 01.09.2007

https://depresija.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Kako se osećate danas? Empty U krizi sam...

Počalji od enigma Uto Maj 20, 2008 5:54 pm

Pala sam u toliku krizu da neznam kako da se izvučem. Najgore je što sam svega svesna i znam da je vreme najbolji lek za sve probleme ali neznam sama sebi da pomognem. Stalno imam napade plača, nemogu da spavam, imam osećaj da se kidam iznutra. Sve je počelo pre godinu dana kada mi je umrla najbolja drugarica, pa su me nakon toga odbacili i prevarili roditelji radi sestre koja ništa ne radi, i nakraju su počeli problemi na našem privatnom poslu. To me valjda dotuklo. I evo iako sam svega svesna neznam kao da se izborim. Sramota me što sam toliki emotivac. Najrađe bi dala život kada bi tako mogla da pomognem suprugu koji se ubija od rada. Jedino me drži što sam potrebna našem maloletnom sinu i znam da nije uredu da ih ostavim sa problemima. U isto vreme ja dobijam šansu da napredujem na poslu ali sam toliko bezvoljna i nemam snage. Neznam kako da sakrijem tugu pred ljudima. Nemogu da se koncentrišem na moj posao a kamoli na veću odgovornost. Volela bi da se smejem. Zašto je život toliko nepravedan?
enigma
enigma

Broj poruka : 5
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako se osećate danas? Empty Re: Kako se osećate danas?

Počalji od Shone Pon Jun 09, 2008 10:16 pm

enigma ::Pala sam u toliku krizu da neznam kako da se izvučem. Najgore je što sam svega svesna i znam da je vreme najbolji lek za sve probleme ali neznam sama sebi da pomognem. Stalno imam napade plača, nemogu da spavam, imam osećaj da se kidam iznutra. Sve je počelo pre godinu dana kada mi je umrla najbolja drugarica, pa su me nakon toga odbacili i prevarili roditelji radi sestre koja ništa ne radi, i nakraju su počeli problemi na našem privatnom poslu. To me valjda dotuklo. I evo iako sam svega svesna neznam kao da se izborim. Sramota me što sam toliki emotivac. Najrađe bi dala život kada bi tako mogla da pomognem suprugu koji se ubija od rada. Jedino me drži što sam potrebna našem maloletnom sinu i znam da nije uredu da ih ostavim sa problemima. U isto vreme ja dobijam šansu da napredujem na poslu ali sam toliko bezvoljna i nemam snage. Neznam kako da sakrijem tugu pred ljudima. Nemogu da se koncentrišem na moj posao a kamoli na veću odgovornost. Volela bi da se smejem. Zašto je život toliko nepravedan?

Dobro znam taj osjecaj,sranje je ovaj zivot jebem li ga Sad
Moras da se boris,i koliko god ti bilo tesko moras da ides dalje,jbg,...
Da li si isla kod doktora,koje simptome imas?
Da li koristis neke lijekove?
Shone
Shone
Admin
Admin

Broj poruka : 67
Godina : 41
Datum upisa : 01.09.2007

https://depresija.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Kako se osećate danas? Empty Re: Kako se osećate danas?

Počalji od enigma Uto Jun 10, 2008 12:02 am

Pa, u početku sam mislila da ja sve to mogu da PREGURAM, ali onda je počela nesanica. To mi je polako izvlačilo ono snage što sam imala pa sam bila kao zombi. Gušilo me. Doktorka mi je redom prepisivala bromazepam, pa diazepam, pa nitram, a ja i dalje nisam spavala. Kad legnem kao da sam od drveta zategnutih mišića i nemogu da se opustim. Onda sam dobila demetrin i bilo mi je puno bolje barem sam spavala noću. Tako da sam onu težinu u grudima i bolove u želucu,nekako nosila danju. U međuvremenu, su mi izostala dva menzisa i doktorka je to pripisala stresu i rekla mi da sačekam još mesec jer ima šanse da se stanje normalizuje. E pre nedelju dana sam doživela novu epizodu od mojih roditelja i tu me presekao bol u grudima do leve ruke i samo sam malaksala. Doktorka me pregledala dala mi je bensedin i rekla da nesmem imati ni najmanji stres i da prestanem sa demetrinom i bilo kakvim lekovima zbog srca. Sada sam na mukama pijem kapi valerijane danju i 2 tablete persena noću. Ali nema sna. Dođe mi da iskočim iz kože.
enigma
enigma

Broj poruka : 5
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako se osećate danas? Empty Re: Kako se osećate danas?

Počalji od Shone Uto Jun 10, 2008 11:59 pm

enigma ::Pa, u početku sam mislila da ja sve to mogu da PREGURAM, ali onda je počela nesanica. To mi je polako izvlačilo ono snage što sam imala pa sam bila kao zombi. Gušilo me. Doktorka mi je redom prepisivala bromazepam, pa diazepam, pa nitram, a ja i dalje nisam spavala. Kad legnem kao da sam od drveta zategnutih mišića i nemogu da se opustim. Onda sam dobila demetrin i bilo mi je puno bolje barem sam spavala noću. Tako da sam onu težinu u grudima i bolove u želucu,nekako nosila danju. U međuvremenu, su mi izostala dva menzisa i doktorka je to pripisala stresu i rekla mi da sačekam još mesec jer ima šanse da se stanje normalizuje. E pre nedelju dana sam doživela novu epizodu od mojih roditelja i tu me presekao bol u grudima do leve ruke i samo sam malaksala. Doktorka me pregledala dala mi je bensedin i rekla da nesmem imati ni najmanji stres i da prestanem sa demetrinom i bilo kakvim lekovima zbog srca. Sada sam na mukama pijem kapi valerijane danju i 2 tablete persena noću. Ali nema sna. Dođe mi da iskočim iz kože.

Na samom pocetku,vjeruj mi da te apsolutno razumijem,znam kroz sta prolazis i kako ti je No
Cesto sam imao osjecaj (a i dan danas ga imam),da ne postoji toliko jak fizicki bol koji bi mogao da se mjeri sa ovim sto mi prozivljavamo Sad
Vidi,prvo sto nikako ne bi trebala da radis je da krivis sebe samu za bilo sta,mada je to,slozices se sa mnom,izuzetno tesko,jer,u takvom stanju vjerovatno imas osjecaj da si ti kriva za sve sto se dogadja oko tebe!?
Ono sto najgore djeluje na svakog ko ima problema sa anksiozno-depresivnim poremecajima je pritisak moranja,znas ono,obaveza,i taj smrdljivi strah od kojeg se ledi krv u zilama,onaj osjecaj da ce nesto strasno da se desi...
Sve to sto si ti navela,tacnije,svi ti simptomi ukazuju na depresiju,ja ne znam kod kojeg si ti doktora isla ali ti problemi sa srcem su samo jedan od simptoma depresije (znas ono,sve je to u nasoj glavi Sad ),za menzis,i sama znas,nervoza cuda cini jbg...
Sve to sto ti sad prolazis,taj pakao (mada je to slaba rijec),se lijeci!!!
Ali,ne bensedinima,bromazepamima niti bilo kojim sedativima vec antidepresivima.
Ja sam isto tako nakon dugog lutanja i cekanja "boljeg sutra",otisao kod neuropsihijatra koji mi je nakon pregleda i razgovora sa mnom prepisao terapiju koja se sastojala iz Fluxilan antidepresiva 1 tableta na dan i Bromazepam 3x1.
Naravno,nista se nije desilo preko noci,tek nakon 3-4 sedmice sam osjetio "boljitak",ali,konstantnom upotrebom lijeka sam postigao vrlo dobar efekat i balans,hvala Bogu,one paklene napade vise nemam,tek po nekad,obicno u prelaznom periodu osjecam se pomalo sj.bano ali to nije nista,nista sto jedan mali Bromazepam od 1,5 mg ne dovede u red Smile
Sad,hvala Bogu,opet zivim normalno,prije godinu dana sam se ozenio i skoro sam dobio prelijepu cerkicu i tek sad imam za sta da se borim,a ti to znas bolje od mene Wink
Shone
Shone
Admin
Admin

Broj poruka : 67
Godina : 41
Datum upisa : 01.09.2007

https://depresija.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Kako se osećate danas? Empty Re: Kako se osećate danas?

Počalji od enigma Sre Jun 11, 2008 3:44 pm

Kao prvo hvala ti na pomoći . Čoveku je puno lakše kada nekome može da pokaže kako se oseća. Upravu si kada kažeš da treba da odem do neuropsihijatra ja sam samo jako stidljiva da kažem nekome kako se osećam i da ga gledam u oči. Moja doktorka zna samo da imam nesanicu i da sam pod stresom kao i svi ljudi danas. Neznam zašto sam takva da nekome drugome treba pomoć ja bi sve učinila ali za sebe nemogu. Volela bi da sam jaka ali mi ti ljudi nekako deluju egoistično. Evo za sve ove godine nisam znala da objasnim roditeljima koliko su grubi i koliko me povređuju dok se moja sestra izviče na njih i sve je kako ona hoće. Stvar je u tome što to mene nebi učinilo srećnom jer mrzim da prisiljavam ljude na nešto što samo meni odgovara. Zato se i osećam ovoliko prazno. U isto vreme nemogu da prihvatim nove prijatelje nekako kao da neznam više sa ljudima.Znam ja da verovatno nikada više neću imati tako srodnu dušu za drugaricu ali mi svi deluju izveštačeno, površno, pokvareno. Neverujem nikome. Sve ovo vreme sam živela u mestu koje mi ne odgovara okružena ljudima koji mi ne odgovaraju ali me prijateljstvo, stabilnost i ljubav ispunjavalo. Sada sam tako usamljena i razdvojena od supruga koji je stalno na putu zbog posla. Najviše bi volela da odem da živim negde daleko gde je more i toplina gde će mi duša opet biti puna.
Drago mi je što si ti pronašao svoj put u sreću.
enigma
enigma

Broj poruka : 5
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako se osećate danas? Empty Re: Kako se osećate danas?

Počalji od Shone Sre Jun 11, 2008 11:08 pm

Nemas za sta da se zahvaljujes,imaj u vidu da sam ja tu i da meni slobodno mozes da se izjadas a da pritom budes sigurna da cu te 100% razumjeti,da,razumjeti,upravo ono sto svi mi ocekujemo od naseg okruzenja koje na to ostaje imuno a cesto nas posmatraju i kao cudake Sad
Vidi,pretpostavljao sam i sam da nisi isla kod neuropsihijatra upravo zbog toga sto si rekla da pijes bromazepam,bensedin,itd. a da tu nema niti jednog antidepresiva!?
Ipak,to nije tvoja greska,bez ikakve zelje da omalovazavam Tvoju doktorku nije mi samo jasno zasto te ona nije uputila kod neuropsihijatra uzimajuci u obzir da je kao ljekar nakon izvrsenog pregleda i razgovora sa Tobom mogla da zakljuci da je Tvoj problem psihicke a ne fizicke prirode samim tim sto ti je prepisala sedative te tablete za spavanje sto svakako nije u njenom domenu!?
Nazalost,to je nasa danasnja surova realnost,da svako radi sve i svasta,valjda smo zato i otisli u q!!!
Ti,jednostavno moras da odes kod neuropsihijatra koji ce nakon specijalistickog pregleda da Ti prepise adekvatnu terapiju od koje ce ti 1.000.000% biti bolje i od kojih sasvim sigurno neces biti toliko bezvoljna,jer je to prevashodna namjena antidepresiva,lucenje hormona serotonina (hormon srece),u presinapticke nervne zavrsetke.
Naravno,kao sto Ti vec rekoh,to zahtijeva par sedmica upotrebe lijeka do uspostavljanja odredjenog balansa lijeka u organizmu,ali,vidjeces,nakon toga ces biti kao nova,ponovo Smile
Shone
Shone
Admin
Admin

Broj poruka : 67
Godina : 41
Datum upisa : 01.09.2007

https://depresija.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Kako se osećate danas? Empty Re: Kako se osećate danas?

Počalji od enigma Pet Jun 13, 2008 10:07 pm

Hoću, ići ću što pre. Sigurno postoji nešto što će mi dati snage da se borim sa svim ovim ružnim stvarima koje ne prestaju da se dešavaju. Samo muči me što se ružne stvari nemogu promeniti u nešto lepo već ih samo možeš prihvatiti i gledati na njih mirnije. Čemu čovek da se raduje ako ničeg lepoga nema? Kao da ja nebi želela da budem vesela i srećna, kakva sam bila nekada. Kako da se čovek oseća kada svaki novi dan počinje i završava sa novim stresom ili problemom koji mora da se rešava? Kako će onda lek naterati moj organizam da drugačije prihvata i reaguje na probleme?
enigma
enigma

Broj poruka : 5
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako se osećate danas? Empty Re: Kako se osećate danas?

Počalji od Shone Ned Jun 15, 2008 10:47 pm

Vidis,da bi se stvari promijenile i postale ljepse nego sto jesu moramo sami da se potrudimo da ih ucinimo takvim ali nazalost postoje situacije kada mi i pored najbolje volje i maksimalnog napora ne mozemo da uticemo na iste i ne ostaje nam nista drugo nego da ih prihvatimo onakvima kakve jesu Sad
Lijek ce,budi sigurna u to,uraditi ono sto mu je prevashodno namjena,dakle,ucinice da se osjecas bolje svojom hemijskom reakcijom i napravice normalan balans hormona u Tvom centralnom nervnom sistemu Smile
E,sad,sto se tice problema i stresnih situacija,njih bi trebalo da zaobilazis u najsirem mogucem luku i da se sto je manje moguce izlazes istima jer zbog doticnih sranja i jesi u trenutnom bedaku Sad
Bilo kako bilo,ja se iskreno nadam da ces da posjetis strucnu osobu koja ce da rijesi Tvoj problem,i zapamti ono sto sam ti vec rekao,nemoj nista da ocekujes preko noci jer se cuda desavaju samo u bajkama (eh,te bajke Smile ).
I,naravno,sta god da te muci,javi se ovdje,ja sam uvijek tu za tebe Wink
Shone
Shone
Admin
Admin

Broj poruka : 67
Godina : 41
Datum upisa : 01.09.2007

https://depresija.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Kako se osećate danas? Empty Re: Kako se osećate danas?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu